به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، در این مراسم که به صورت مجازی روز پنجم اردیبهشت ۱۴۰۰ و با حضور سید محمد‌مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، ۶۰ شهر به‌عنوان اعضای شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر معرفی شدند که در میان آن‌ها ۱۰ شهر از استان‌های مختلف کشورمان نیز به‌عنوان شهر خلاق صنایع‌دستی انتخاب شده است.

در این مراسم شهرهای برگزیده طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در حوزه ۹ گانه معرفی شدند که در این میان، شهرهای میبد، زنجان، سیرجان، سمنان، مود، کوزه‌کنان، مینودشت، لالجین، ملایر و کیش به‌عنوان شهرهای خلاق صنایع‌دستی معرفی شدند.

طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر طرحی است که فعالیت‌های هنری را شامل می‌شود و انجمن‌ها، اصناف و هنرمندان عرصه فرهنگ و هنر در این طرح مشارکت می‌کنند. این طرحی است که بر پایه آمایش، آموزش و پژوهش مستمر ایجاد شود و در لایه‌های درونی به مطالعات جدیدی در عرصه فرهنگ و هنر می‌پردازد.

طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با لحاظ اهمیت نگاه آینده‌محور و آمایشی درجهت توسعه عدالت فرهنگی و ترویج فرهنگ و هنر ایرانی‌اسلامی، و تقویت و کاربردی‌سازی زیرساخت‌های فرهنگی و هنری موجود و حمایت از طرح‌های خلاقانه برآمده در بسترهای محلی و بومی به اجرا در آمده وگام نخست این مسیر شناسایی داشته‌ها، ظرفیت‌های انسانی، فرهنگی، هنری و طبیعی در مناطق مختلف کشور است.

هر شهر بر مبنای گزارش‌هایی که ارائه می‌دهد و برنامه‌هایی که تدوین می‌کند مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته و به عضویت یک شبکه خلاق فرهنگ و هنر در می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه