به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، در پیام پویا محمودیان که روز چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹ ارسال شده، ضمن تبریک میلاد خجسته دخت نبی مکرم اسلام (ص) و قدردانی از تلاش‌های بانوان فعال در حوزه صنایع‌دستی آمده است:

«در اغلب فرهنگ‌ها و تمدن‌های بشری به‌ویژه تمدن سرزمین تاریخی ایران، جایگاه زن به‌عنوان گوهر تداوم حیات با ویژگی خاص او به‌عنوان منشأ ابداع، خلاقیت و آفرینندگی  تلازم و تلائم یافته و وی را عظمتی بی‌حد و حصر بخشیده است.

علاوه بر این، ارتباط مستقیم زنان با دست‌ساخته‌ها و دست‌آفریده‌ها که بعدها صنایع‌دستی را تشکیل دادند، امری است معلوم و غیر‌قابل انکار، به نحوی که در آغاز و حتی هنوز، زنان عمده‌ترین نیروی تولید صنایع‌دستی در ایران محسوب می‌شوند. بنابر این نمی‌توان از شأن زنان سخن راند و کلامی از صنایع‌دستی بر زبان نیاورد.

زنان، به‌خصوص در ایران، سرمایه انسانی تولید صنایع‌دستی بوده و از این لحاظ، علاوه بر ارزش‌های ذاتی، ارزش‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی فراوانی نیز برای جامه خود به ارمغان می‌آورند.

لذا فرا رسیدن ایام فرخنده ولادت حضرت فاطمه‌الزهرا (س)، هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر را به تمام بانوان هنرمند، صنعتگر و همکاران عزیز تبریک گفته و برای تمامی بزرگواران آرزوی سلامت، سعادت و موفقیت دارم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه