معاون صنایع دستی کشور گفت: با ایجاد نخستین نمایشگاه ملی مجازی صنایع دستی، امکان حضور رایگان همه صنعتگران و هنرمندان کشور در سامانه فراهم شده تا با فروش آثارشان، همه عواید فروش مجازی در این شرایط محدودیت‌های کرونایی به هنرمندان و صنعتگران برگردد.

خانم پویا محمودیان در نشست رونمایی از سامانه نمایشگاه ملی مجازی صنایع دستی به نشانی Www.Tafrihati.com و در حضور مدیران رسانه ملی حمایت کننده از صنایع دستی افزود: با توجه به لغو نمایشگاه‌های سالانه و ادواری صنایع دستی در دوران کرونایی، برحسب تاکید آقای مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصمیم گرفتیم این نمایشگاه را به صورت مجازی برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه ایران نخستین کشور جهان به لحاظ تنوع صنایع دستی است افزود: یکی از نخستین حوزه‌هایی که از شیوع کرونا آسیب دیده، صادرات چمدانی اش به صفر رسیده است و فروش داخلی آن نیز به شدت کاهش یافته، حوزه صنایع دستی بوده است که ما را بر آن داشت تا به شیوه‌های نوین حمایت از این صنایع بیاندیشیم و ما بر خودمان وظیفه می‌دانیم از هنر صنایع دستی حمایت کنیم تا ان شاء الله بعد از دوران کرونا بتواند همچنان در سپهر آسمان هنر بدرخشد و کماکان اقتدار خودش را حفظ کند.

آیین رونمایی از این نمایشگاه مجازی با حضور خانم پویا محمودیان معاون صنایع دستی، آقای شهریاری معاون منابع مالی و سرمایه انسانی سازمان صدا و سیما، آقای جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما و آقای رمضانعلی سبحانی فر معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به میزبانی معاونت مالی صدا و سیما برگزار شد.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه tafrihati.com از ۶ هزار اثر ثبت شده، آثار مورد علاقه خود را خریداری کنند.

خانم پویا محمودیان افزود: هموطنان می‌توانند از امروز تا پایان شیوع کرونا با مراجعه به سامانه tafrihati.com از ۶ هزار اثر ثبت شده از ۱۰۰۰ هنرمند صنایع دستی بازدید و بدون هیچ واسطه‌ای آثار مورد علاقه خود را خریداری کنند و با ۳۰ درصد تخفیف هزینه پست، آثار را درب منزل تحویل بگیرند.

وی گفت: امروز همزمان با ولادت با سعادت زینب (س) از نخستین نمایشگاه ملی مجازی صنایع دستی به منظور حمایت از هنرمندان و صنعتگران آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت رسمی در سازمان صدا و سیما رونمایی شد.
خانم محمودیان با بیان اینکه اکنون اطلاعات کالایی بیش از هزار نفر از هنرمندان صنایع دستی در سامانه نمایشگاه ثبت و ضبط شده است و بالغ بر ۶ هزار کالا در این نمایشگاه وجود دارد گفت: هر هنرمند و صنعتگری از اقصی نقاط پهنه جغرافیایی کشور می‌تواند بدون هیچ محدودیتی با مراجعه به سامانه به صورت رایگان ثبت نام کند و با معرفی آثارش هر آن چه در بستر این نمایشگاه بفروشد (چون فروش بی واسطه است) همه مبالغ بدون درصدی از کسر آن به خود فروشنده برمی گردد.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که این موضوع به منظور حمایت از هنرمندان صنایع دستی و با تاکید وزیر صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری و با همیاری رسانه ملی و شرکت ملی پست ایران انجام می‌شود افزود: در تفاهم نامه‌ای که با شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران منعقد شده است آثار خریداری شده مردم با ۳۰ درصد تخفیف هزینه پست از درب منزل هنرمندان صنایع دستی تحویل گرفته و به درب منزل خریداران تحویل داده می‌شود.

خانم محمودیان تاکید کرد: نظارت روی قیمت‌ها و نظارت بر ارسال آثار از سوی کارشناسان ۳۱ استان صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه