به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، در این نشست که در روزهای جمعه و شنبه ۱۴ و ۱۵ آذر (۴ و ۵ دسامبر) برگزار شد، پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی کشورمان به ارائه گزارش از مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در حوزه صنایع‌دستی خصوصا اقدامات انجام شده در دوران کرونا پرداخت.

در این نشست آنلاین، نمایندگانی از ۳۵ کشور جهان از جمله ایران، اندونزی، تایلند، کویت، مالزی، فلسطین، استرالیا، نپال، ازبکستان، قرقیزستان، عمان، قزاقستان و رئیس شورای جهانی صنایع‌دستی از انگلستان حضو داشتند و معاون صنایع‌دستی کشورمان گزارشی در خصوص مهم‌ترین اقدامات، فعالیت‌ها و برنامه‌های ایران خصوصا اقداماتی که در زمان همه‌گیری ویروس کرونا انجام شده است، در حضور رئیس شورای جهانی صنایع‌دستی و رئیس دفتر منطقه‌ای  آسیا و اقیانوسیه این شورا ارائه کرد.

پویا محمودیان در گزارش خود در این نشست آنلاین به طرح موضوعاتی در خصوص برگزاری نمایشگاه‌ها، بازارچه‌ها، آموزش‌های ارائه شده، صادرات صنایع‌دستی، مهر اصالت و … پرداخت و توضیحاتی را در خصوص حمایت‌های انجام‌شده از هنرمندان صنایع‌دستی در دوران کرونا ارائه کرد.

در این نشست همچنین با توجه به موفقیت پروین اباذری، هنرمند ۳۶ ساله از روستای دارستان شهرستان سیرجان استان کرمان در رشته گلیم شیریکی‌پیچ و فاطمه شاکری، هنرمند ۲۳ ساله روستای بحیری استان بوشهر در رشته عبابافی در نمایشگاه مجازی و مسابقه صنایع‌دستی برتر تولیدشده در دوره کرونا، عکس‌ها و فیلم‌هایی از زندگی‌نامه و فعالیت این دو بانوی هنرمند پخش شد.

در پایان این نشست پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با آرای اعضای شرکت‌کننده به‌عنوان معاون دفتر غرب آسیای منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴ انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه