به گزارش خبرنگار میراث‌آریا، دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ظهر امروز شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ از نمایشگاه «خط عشق» که به مناسبت ماه مبارک رمضان در سالن هشتی وزارتخانه برگزار شد، بازدید کرد.

در این نمایشگاه ۴۰ تابلوی قرآنی با خط عثمان‌طاها از بخش‌های مختلف قرآن که به صورت تلفیق تکنیک‌های معرق، مشبک و خاتم توسط استاد برجسته مرتضی آتش‌پنجه در مقیاس ۱۰۰ در ۱۲۰ ساخته شده به نمایش درآمد.

تابلوی ضربت خوردن حضرت علی علیه السلام که نقاشی آن توسط سید مرتضی حسینی کشیده شده و توسط آتش‌پنجه کار معرق روی آن صورت گرفته از دیگر آثار ارائه شده در این نمایشگاه بود.

از دیگر بخش‌های این نمایشگاه می‌توان به رونمایی از یک ابداع هنری که در مراحل ثبت اختراع قرار دارد، اشاره کرد.

آتش‌پنجه در این خصوص به خبرنگار میراث‌آریا گفت: «من یک هنر جدید را ابداع کرده‌ام که امروز برای اولین‌بار در حضور دکتر مونسان از آن رونمایی شد. این ابداع تلفیقی از نقاشی و صنایع‌دستی است و هم‌اکنون در مرحله ثبت اختراع قرار دارد. توضیحات بیشتر در این خصوص را پس از ثبت ارائه خواهم داد.»

او همچنین در خصوص تابلوهای قرآنی به نمایش درآمده در این نمایشگاه بیان کرد: « ارائه این ۴۰ تابلو به طور کامل در یک نمایشگاه امروز برای اولین بار اتفاق افتاد. این تابلوها با خط عثمان طاها و تلفیقی از معرق، مشبک و خاتم در مقیاس ۱۰۰ در ۱۲۰ ساخته‌ شده‌اند و پنج سال ساخت آن‌ها زمان برده است.»

آتش‌پنجه افزود: « هم اکنون در حال کار روی مجموعه قرآن کریم هستم که به صورت ۶۰۴ تابلو در ابعاد ۸۰ در ۱۰۰ ارائه خواهد شد. تمام خط‌های آن را برش زده‌ام و آماده است، برای شروع مرحله بعدی که زمان‌بر و هزینه‌بر است فعلا دست نگه داشته‌ام.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه